Poznaj naszą hodowlę

W lipcu 2021 roku Hodowla Ogarusy obchodziła swoje 30-lecie.  W tym samym roku minęło również 55 lat, odkąd Międzynarodowa Federacja Kynologiczna zarejestrowała ogara polskiego – jedną z pięciu ras psów, które są dziełem polskich hodowców. O obu jubileuszach, ale także o samej rasie opowiedziałem w listopadzie 2021 roku w rozmowie z Radiem Poznań. Zapraszam do wysłuchania audycji. 

Malwa, ur.22.04.2018

Ojciec: HUSARZ z Sarmackiej Tradycji ; Matka: ZACNA Ogarusy

Drugie pokolenie po Łownej. Zrównoważona, ale pełna pasji. Wdzięczna w szkoleniu i pracy na tropach. Nastawiona na współpracę z przewodnikiem. Najszybsza z naszej drużyny psów.

Etna, ur.02.11.2018

Ojciec: BACHMAT Sfora Nemroda ; Matka: ARKA Ogarusy

Urodziwa suczka o niełatwym charakterze. Inteligentna i uparta. Znakomity pies na wytrwałego tropowca. Wymaga spokojnego i umiejętnego prowadzenia.

Czekan, ur.25.03.2016

Ojciec: BYSTRY Zgrane Muzykanty ; Matka: WARKA Ogarusy

Wymarzony typ psa dla Przewodnika. Odwaga i pewność idą u niego w parze z chęcią współpracy i oddaniem przewodnikowi. Zawsze gotowy do pracy, zaskakuje swoją inwencją, przez co nadaje nowy wymiar swojemu wyszkoleniu.

Arka, ur. 14.05.2013

Ojciec: OTROP Ogarusy ; Matka: ŁOWNA

Powróciła do hodowli po nietrafionym wyborze pierwszego właściciela. Szybko nadrobiła stracony czas. Pojętna i pełna temperamentu, gorliwa w wykonywanych zadaniach. Silna, mocno zbudowana i bardzo sprawna. wyrozumiała dla młodszych psów. Urodziła dwa mioty pięknych i wyrównanych szczeniąt, którymi opiekowała się wzorcowo. 

Zacna, ur.10.04.2011

Ojciec: HULTAJ z Południowej Kniei ; Matka: ŁOWNA

I pokolenie po Łownej. Najstarsza z naszych psów. Uznany dzikarz i sumienny tropowiec. Zdecydowanie „pies jednego pana”. Młodsze suki czują przed nią respekt i okazują szacunek. Urodziła nam dwa mioty szczeniąt dużej urody i temperamentu.

 

 

 

Łowna

Ojciec, Matka: NN

Dotarła do nas z południowej Polski, przywieziona przez zaprzyjaźnionych hodowców. Została na próbę. Już jako szczeniak ujawniła wiele ciekawych cech charakteru. 

Gdy dorosła, była silna i bardzo sprawna fizycznie. Inteligentna, wręcz błyskotliwa spowodowała, że musiałem zweryfikować swoje wcześniejsze – wieloletnie doświadczenie z psami. Zrozumiałem, że zrządzeniem losu trafiłem na niezwykłego psa. 

Jej walory psa użytkowego – wielokrotnie sprawdzone przeważyły o rozpoczęciu nowej linii hodowlanej. Od kilkunastu lat hodujemy ogary, bazujące na jej potomstwie. Inteligentne, sprawne, zdrowe, o znakomitej psychice są spadkobiercami zalet naszej Łownej. 

łowna Ogarusy